تبلیغات هدفمند اینترنتی یکی از موثرترین راه های جذب مخاطب هست.

تبلیغات هدفمند اینترنتی یکی از موثرترین راه های جذب مخاطب هست.

عموما همیشه خیلی از کسانی که در جذب مخاطب و مشتری موفق هستند برای کسب و کارشان تبلیغات هدفمند می کنند و تیم کارشناسان هم سایت در این مقاله با توجه به حساسیت در تبلیغ، شما را با روش های تبلیغات هدفمند و موثر آشنا می کنند.

تبلیغ را چگونه هدفمند کنیم؟

وقتی تبلیغ را به صورت نادرست انجام بدهید صد در صد هیچ فایده ای ندارد. حالا اگر شما بخواهید تبلیغ تان را هدفمند کنید باید حتما با توجه به حوزه فعالیتتان رقیب شناسی کنید، عموما برای رقیب شناسی در تبلیغات هدفمند، رقبا به 3 دسته تقسیم می شوند (رقبای ساده و آسان - رقبای نیمه حرفه ای - رقبای حرفه ای) و باید به صورت دقیق همه رقیب ها را در این سه دسته قرار بدهید.

یک مثال شفاف از رقیب شناسی برای تبلیغات هدفمند را در اینجا مرور می کنیم، حالا فرض کنید شما صاحب یک کفش فروشی هستید و می خواهید تبلیغات هدفمند را انجام بدهید.

تبلیغات هدفمند با هم سایت

در گام اول برای رقیب شناسی باید یک فایل اکسل ایجاد کنید و 3 دسته (رقبای ساده و آسان - رقبای نیمه حرفه ای - رقبای حرفه ای) را در سه sheet جداگانه در اکسل درست کنید و همه رقباتون را با توجه به نوع جستجو کلمه کلیدی در موتورهای جستجو پیدا کنید و به ترتیب نوع قدرتشان و نوع پیشرفتشان در سه sheet اکسل درج کنید.

در گام بعدی باید باتوجه به نوع ساختار کارتان در شبکه های اجتماعی و با توجه به اعتبار در شبکه های اجتماعی در منطقه زندگیتان به جستجو در کانال ها و پیج ها و.... رقبا بپردازید و همانند گام اول به ترتیب نوع قدرتشان و نوع پیشرفتشان در ادامه همان اکسل و سه sheet درج کنید.

آخرین مرحله در شناخت رقبا باید با توجه به نوع فعالیتتان در محیط بیرونی و خارج از بستر اینترنت صورت بگیرد که در این مرحله شما از طریق رسانه های صدا و سیما و یا حتی روزنامه های سراسری می توانید برخی از رقباتون را بشناسید و در اکسل درج کنید.

پس از اتمام این مراحل شما یک فایل اکسل جامع از همه رقبا برای تبلیغات هدفمند دارید.

بررسی و نوع تبلیغات هدفمند در فایل رقیب شناسی

وقتی فایل رقیب شناسی ایجاد شده باشد، باید به مرحله اصلی در بررسی نوع تبلیغ برای هر یک رقیب بپردازید.

این مرحله مقداری حساسیت بالایی دارد، چون باید به صورت کلی هر رقیب را بررسی کنید و همه ساختار های تبلیغاتی و نوع روش تبلیغی را پیدا کنید و در روبروی هر رقیب ذکر کنید.

برای مثال فکر کنید شما لیست رقبا را در 3 sheet اکسل ایجاد کردید و اولین رقیب شما در حوزه فعالیتتان سایت اینترنتی X هست. در این موقع شما باید سایت X را به صورت کلی بررسی کنید و به آنالیز نوع تبلیغات بنری یا تبلیغات کلیکی یا تبلیغات همسان و... بپردازید.

تبلیغات هدفمند

شاید گاها پیش اومده که در بررسی نوع تبلیغ برای هر رقیب های محیط بیرونی به مواردی مثله طراحی و ساخت بیلبورد خلاقانه و یا برخی از تبلیغات تلویزیونی برخورد می کنید که باید همه این موارد را به صورت دقیق باید جلو هر رقیب ذکر کنید.

تیم کارشناسان هم سایت به شما تبریک می گویند چون در این مرحله، شما رقیب شناسی حوزه کسب و کارتان را به صورت دقیق برای تبلیغات هدفمند انجام داده اید.

پس از رقیب شناسی باید به مشتری شناسی در تبلیغات هدفمند بپردازید

مشتری شناسی عموما گاها به دو سطح تقسیم می شود (مشتری های آگاه به کار و مشتری های ناآگاه به کار)

وقتی صحبت از مشتری های آگاه یا ناآگاه می زنیم، باید بدانید که مشتری شناسی را با توجه به سطح شناخت مخاطبین به کارتان را بررسی کنید. مشتری هایی که از کار شما آگاه هستند عموما به دنبال کار شما می آیند و همین امر سبب میشود که شما از دیگر رقبا امتیازات بهتری داشته باشید تا فقط توجه مشتری های آگاهتان را جذب کنید.

روش تبلیغات هدفمند اینترنتی

باید بدانیم که مشتری های ناآگاه از کارتان هیچ وقت به دنبال کارتان نمی آیند و شما باید اینجا قبل از اینکه توجه مشتریان را جذب کنید در ابتدا باید آگاه سازی را انجام بدهید تا مشتری از کارتان آگاه بشود تا در ادامه توجه به کارتان کنند و به سوی شما بیایند. تبلیغات هدفمند را چگونه هدفمندتر کنیم؟

تبلیغ اگر به صورت کلی و با توجه به سطح آگاهی مشتری و مخاطب انجام بشود، همیشه هدفمند هست و حالا اگر بخواهیم این تبلیغ را هدفمندتر کنیم، باید همه ویژگی های مثبت و نقاط قوت کارتان را با توجه به فرآیند رقیب شناسی و مشتری شناسی در نظر بگیریم و در این صورت می توانیم بگوییم که تبلیغات هدفمندتری نسبت به تبلیغات قبلی داریم. فرض کنید که شما یک کفش فروشی دارید و فقط کفش های چرم زنانه رو می فروشید، حالا اگر برای اینکه یک سبقت از بقیه رقباتون بخواهید بگیرید، مطمئنا متمرکز روی مشتری های زن می شوید و حالا اگر این تمرکز را کمی دقیق تر بخواهید برای کسب و کارتان انجام بدهید. حتما به تبلیغ روی مشتری های بانوانی که یک بار خرید کیف یا کفش چرم کرده اند را انجام می دهید.

 

نظرات 3

مهمان - سپیده on دوشنبه, 25 شهریور 1398 11:55

تبلیغات هدفمند با هم سایت واقعا هدفمند هست....ممنون

تبلیغات هدفمند با هم سایت واقعا هدفمند هست....ممنون
مهمان - علی on سه شنبه, 26 شهریور 1398 12:19

آیا رقیب شناسی برای همه تبلیغات همیشه باید انجام بشه

آیا رقیب شناسی برای همه تبلیغات همیشه باید انجام بشه
مهمان - ساسان on پنج شنبه, 04 مهر 1398 10:02

روشی دیگه برای تبلیغ هدفمند نیست؟

روشی دیگه برای تبلیغ هدفمند نیست؟
مهمان
دوشنبه, 29 دی 1399

Captcha Image

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی

آشنایی با تیم هم سایت

آژانس دیجیتال مارکتینگ هم سایت، با یک تیم مجرب و با تجربه چندین ساله در حوزه طراحی سایت، سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوگر و بازاریابی اینترنتی، پیشرو در رشد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی می باشد. تیم هم سایت با برگزاری کمپین های دیجیتال مارکتینگ همیشه ارائه دهنده راهکار های بازاریابی اینترنتی با استاندارد های روز دنیا به هزاران مشتری می باشد، که حاصل آن هزاران مشتری وفادار در سرتاسر ایران بوده است.

بازدید سایتتان را چندین برابر کنید

افزایش ترافیک سایت تا 300 برابر

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل برای انتخاب کلمات کلیدی هدفارائه راهکار بهینه سازی و سئو حرفه ایراهکار تولید محتوای قوی و استراتژیکارائه استراتژی موثر درج رپورتاژ آگهی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

آدرس سایت
ورودی نامعتبر

خدمات هم سایت

نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل

ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی

تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در اینستاگرام

رپورتاژ آگهی

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات بنری

تبلیغات همسان

طراحی سایت

سئو سایت و بهینه سازی

بازاریابی اینترنتی

طراحی لوگو و آرم

طراحی بنر

طراحی کاتالوگ و بروشور و پوستر

ساخت موشن گرافیک

تولید محتوا سایت

افزایش ممبر تلگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

 

یک فرصت طلایی در هم سایت

تنها با ثبت شماره تماس خودتان همین الان، 30 درصد کد تخفیف برای استفاده از همه‌ی خدمات هم سایت و یک تماس رایگان با کارشناسان هم سایت را هدیه بگیر.

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی
شماره تماس

مثال: ۰٩١٢٣۴۵۶٧٨٩

کمپین دیجیتال مارکتینگ

هدفمند و نتیجه گرا تبلیغ کنید

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل مناسب برای نرخ تبدیل بیشتر استراتژی هدفمند برای صفحه فرود استفاده از راه حل های نوین تبلیغاتی بررسی، تحقیق و رقیب شناسی اصولی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

با ما در ارتباط باشید

 پشتیبانی هم سایت: 44978501 - 44965383 - (021)
 کارشناس فنی : ۰٩١٢۴٧٣٣٨۶٢

 info[at]hamsite.ir

 شنبه تا پنجشنبه: ٩:۰۰ - ١٧:٣۰

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هم سایت از تازه‌ترین مقالات و آخرین اخبار هم سایت مطلع باش
ایمیل:
ربات

روش های پرداخت و مجوزها

 
logo-samandehi
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت هم سایت می باشد و استفاده از منابع این سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم بلامانع است.          طراحی سایت و سئو : هم سایت
شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی