دلایل افت رتبه سایت در گوگل چیست و از افت سایتتان در گوگل پیشگیری کنید.

دلایل افت رتبه سایت در گوگل چیست و از افت سایتتان در گوگل پیشگیری کنید.

وقتی که در سایتتان به مشکل افت ناگهانی رتبه سایت در گوگل می خوریم، احتمالاً به زمین و زمان گیر می‌دهیم، اما هیچ وقت به دنبال پیدا کردن عوامل افت رتبه سایت نمی‌گردیم. معمولاً بیشتر مدیران و افراد فعال در حوزه کسب و کار، به جای پیدا کردن ریشه مشکل، به دنبال یک مقصر و محکوم کردن او هستند. این در حالی است که حل مشکل ریشه مشخصی دارد و با شناسایی این ریشه می‌توان به طور کلی این دست مشکلات را مدیریت کرد.

دلایل افت رتبه سایت در گوگل چیست؟

در این مطلب برای کسانی که تجربه افت رتبه سایت در گوگل را داشته‌اند و به شکل دقیق نمی‌دانند که برای برخورد با آنها چه کاری انجام دهند، چند عامل معرفی کرده‌ایم که احتمالاً برای شما هم آشنا خواهند بود.

عوامل افت رتبه سایت در گوگل – نداشتن هدف مشخص در مدیریت سایت

سخت‌ترین کار در هدایت کشتی این است که آن را به سمت جایی ببرید که نمی‌شناسید!

تعیین هدف مشخص و جهت واضح متناسب با اهداف سایت به تیم و کار شما کمک می‌کند تا متمرکز بمانند و یک هدف مشترک را دنبال کنند. حالا اگر در این مسیر مدیریت سایت با موانع مختلفی هم مواجه شوند، باز هم هدف مشخص خود را دارند. در یک سایت همیشه از خودتان بپرسید که:

1- قرار است در چه مسیری حرکت کنیم

2- قرار است که چه چیزی را تحویل دهیم

3- قرار است ویژگی برجسته ما نسبت به رقبا چه چیزی باشد

4- چرا مشتری باید محصول ما را انتخاب کند؟

5- چه کاری می‌توانیم برای رسیدن به یک هدف خاص انجام دهیم؟

افت رتبه سایت در گوگل چیست

یکی از عوامل افت رتبه سایت در گوگل این است که شما هدف مشخصی نداشته باشید و در حقیقت به صورت گام به گام به دنبال هدف بگردید. اما توصیه ما این است که در ابتدای کار یک هدف مشخص ایجاد کنید و برای رسیدن به آن مراحل مختلف در نظر بگیرید تا کار شما در مدیریت یک سایت آسان‌تر باشد.

نداشتن روند مشخص

اگر در تیم شما مشاجره و هرج و مرج وجود دارد، ممکن است تقصیر آنها نباشد! شاید بهتر باشد که روند سایتخود را مشخص کنید و ببینید که آیا روندی برای آن دارید؟ آیا جریان کاری شما به درستی برای اعضای تیم مشخص شده است؟ آیا همه می‌دانند که بعد از اتمام وظیفه خود باید چه کاری انجام دهند؟

شما به عنوان مدیر سایت باید مراحل بعدی را مشخص کنید و خود را آماده پاسخ دادن به سؤال مخاطبین کنید. کارکنان و اعضای تیم در سایت ممکن است دچار دردسرهای مختلفی شوند یا حتی بین وظایف آنها هم پوشانی به وجود بیاید. این شما هستید که برای جلوگیری از شکست در مدیریت سایتتان و افت رتبه سایت در گوگل باید چارت‌ها و الگوهای مشخصی تعریف کنید تا کارکنان و اعضای تیم طبق آن حرکت کنند. گاهی توجه به جزئیات در روند یک پروژه تأثیر مستقیمی در موفقیت آن دارد.

عدم تقسیم بندی بخش‌های مختلف

در بند اول گفتیم که مشخص کردن هدف سایت بسیار مهم است. در بندهای انتهایی هم در مورد زمانبندی و تعیین بودجه صحبت خواهیم کرد. حالا به نظر شما طی کردن یک پله ۹۰ سانتی متری آسانتر است یا طی کردن سه پله ۳۰ سانتی متری یا طی کردن ۶ پله ۱۵ سانتی متری؟

مسلماً شما به عنوان مدیر سایت اگر اهداف بزرگ‌تر را به اهداف کوچک در تقسیم بندی کنید، تأثیر مستقیمی در روحیه خود شما و روحیه سایر کارکنان دارد. حتی می‌توانید این مراحل را به عنوان یک چارت سازمانی در محل کار خود نصب کنید و در مورد آن به کارکنان توضیح دهید که در چه شرایطی یک گام موفقیت آمیز برداشتید. رسیدن به هر کدام از این مراحل یک موفقیت کوچک میان دوره برای پروژه شما محاسبه می‌شود که طبیعتاً تأثیر بسزایی در موفقیت نهایی شما دارد.

افت رتبه در گوگل

ارتباط ضعیف

هیچ چیز به اندازه یک ارتباط ضعیف انجام یک پروژه را عقب نمی‌اندازد. اگر هیچ کسی با سایت شما در ارتباط نباشد، به چه شکلی می‌خواهید آن را قضاوت کنید؟ یعنی قرار است خود شما تولید کننده و خود شما قاضی هم باشید؟ یعنی قرار است به هیچ وجه بازخوردی از مشتریان یا منتقدین دریافت نکنید؟ بدون شک ارتباط ضعیف یکی از عوامل افت رتبه سایت در گوگل محسوب می‌شود.

دنبال راهکارهایی بگردید که ارتباط را ساده‌تر کند. از ایمیل یا هر ابزار ارتباطی دیگر برای ارتباط با مشتریان و معرفی محصولات خود استفاده کنید. ویدیو مارکتینگ ابزار خوبی برای معرفی محصول و حتی رشد و توسعه کسب و کار شماست.

مدیریت جزیره‌ای در هیچ سایت موفق نبوده و مطمئن باشید که در سایت شما هم موفق نخواهد بود. تا جایی که می‌توانید با افراد مختلف در ارتباط باشید و به شکل‌های مختلف محصول خود را معرفی کنید. هیچوقت ارتباط خود را با مخاطبین یا حتی با رقبای خود از بین نبرید تا شانس بیشتری برای شناسایی بازار و عوامل کنترل کننده آن داشته باشید. این می‌تواند به شما در جلوگیری از افت رتبه سایت در گوگل کمک کند.

نداشتن ابزار محوری برای پروژه

دنبال یک عامل دیگر برای افت رتبه در گوگل می‌گردید؟ حتماً هیچ ابزار محوری یا مرکز اصلی برای سایت خود ندارید و دقیقاً نمی‌دانید که کسب و کار شما بر روی چه محوری می‌چرخد. تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که برای پروژه خود یک محور مشخص داشته باشید؟ تا به حال مسیرهای مختلفی که کسب و کار شما طی کرده را دنبال کرده‌اید؟

نرم افزارهای مختلفی در حوزه مدیریت سایت وجود دارد که شما می‌توانید مدیریت سایت را به کمک آنها انجام دهید. اما آیا این نرم افزارها همه مدیریت سایت را شامل می‌شوند؟ خیر هرگز!

مدیریت سایت بحثی نیست که شما فقط با یک نرم افزار یا با یک ابزار خاص آن را جمع کنید. شما علاوه بر این که مستقیماً با کسب و کار و بازار در ارتباط هستید، احتمالاً با تعداد مشخصی از کارکنان و پرسنل هم در ارتباط خواهید بود که از لحاظ رفتاری با یکدیگر متفاوت هستند. شما باید برنامه مشخصی برای وفاداری مشتریان داشته باشید و آنها را از افتادن در تور رقبا نجات دهید. پس هیچ وقت مدیریت سایت را به یک موضوع خاص یا به یک نرم افزار خاص وابسته نکنید. برای جلوگیری از افت رتبه در گوگل حتماً مسیرهای مختلفی در نظر داشته باشید و سعی کنید که به تناوب این مسیرها را امتحان کنید.

ناگهانی افت رتبه سایت در گوگل

نداشتن ارزش گذاری برای اعضای تیم

وقتی که شما مسئولیت یک تیم یا یک سایت را بر عهده می‌گیرید، هیچوقت به این معنا نیست که شما باید خودتان همه کارها را انجام دهید یا در هر تصمیمی نقش داشته باشید. اگر به این شکل رفتار می‌کنید، مطمئن باشید که در مدیریت سایت و رهبری تیم خود ناموفق و ناکارآمد خواهید بود.

در یک تیم یا در یک استارتاپ اعضای مختلفی حضور دارند که هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود دارند. حالا شما متناسب با این اعضا می‌توانید تصمیم بگیرید:

1- هر کدام از آنها می‌توانند چه کاری انجام دهند؟

2- توانایی کدام یک از افراد در یک بخش بیشتر است؟

3- کدام یک از اعضای تیم باعث پیشرفت پروژه یا پسرفت آن می‌شود؟

4- هر کدام از این اعضا چه نیازهایی دارند و شما چگونه می‌توانید آنها را برطرف کنید؟

اگر شما توانایی اعضای پروژه خود را نادیده بگیرید، مطمئن باشید که هیچ وقت از آنها بازخورد مفید و مناسب دریافت نخواهید کرد و این می‌تواند یکی از عوامل افت رتبه سایت در گوگل شما باشد.

نادیده گرفتن زمانبندی و بودجه در مدیریت پروژه

تخمین در روند برنامه‌ریزی هم هنر است و هم علم! در اکثر موارد، مدیران به دلیل انتخاب مسیر نامناسب یا عدم توجه به اعضای تیم خود، به حدی دچار سردرگمی می‌شوند که مسئله زمان بندی و بودجه بندی پروژه را فراموش می‌کنند. این مدیران به اصطلاح از خود گذشتگی می‌کنند و زمان زیادی به سایت اختصاص می‌دهند.

یک مدیر موفق در سایت به کسی گفته می‌شود که از اعداد مربوط به بودجه و زمان به بهترین شکل ممکن استفاده کند. اعداد نشان داده شده در صفحه ساعت یا اعداد مشخص شده در فاکتور پروژه، اعداد جادویی هستند که شما را در این مسیر کمک می‌کنند. برای جلوگیری از شکست در مدیریت پروژه می‌توانید منابع لازم و زمان بندی مناسب را برای پروژه خود با توجه به تجربه‌های قبلی مشخص کنید و حتی از سایر کارکنان هم کمک بگیرید. حتماً مطلب «۹ استراتژی مدیریت زمان که به عنوان کارآفرین باید بدانید» را مطالعه کنید.

عدم تغییر مسیر در شرایط مختلف

همه ما داستان آن چشمه کوچک و کندن سنگ خارا در دوران ابتدایی را به یاد داریم! یک سایت هیچ وقت به طور مداوم مسیر مستقیم و موفقیت آمیز تعیین می‌کند. بزرگ‌ترین اشتباهی که یک مدیر سایت می‌تواند انجام دهد این است که در درک ریسک و خطرات احتمالی منفعل عمل کند.

شما به عنوان مدیر سایت ممکن است برنامه‌ریزی‌های مختلفی داشته باشید و به شکل‌های مختلف به فکر ایجاد مزیت رقابتی برای محصول خود باشید. اما گاهی بازار به آن شکلی که شما انتظار دارید پیش نمی‌رود و تغییرات خاص خود را تجربه می‌کند. اینجاست که یک مدیر موفق از مسیر اولیه خود فاصله گرفته و به سراغ مسیرهای متفاوتی می‌رود. گاهی یک تغییر مسیر ساده و فاصله گرفتن از عواطف احساسی، ما را از افت رتبه سایت در گوگل نجات می‌دهد و به مسیر موفقیت باز می‌گرداند.

عوامل افت رتبه در گوگل متنوع هستند و ممکن است سایت شما در یک یا چند مورد دچار افت شود. پس با دید باز به سراغ آنها بروید و به شکل مناسب با آنها بجنگید.

 

نظرات 2

مهمان - شهاب سعیدی on سه شنبه, 26 شهریور 1398 12:26

خیلی این مقاله به دردم خورد. مرسی از تیم هم سایت

خیلی این مقاله به دردم خورد. مرسی از تیم هم سایت
مهمان - محسن on شنبه, 23 شهریور 1398 13:05

من یک سایتی دارم که مدتی کلمات کلیدی ام افت کرده.
فکر کنم محتوای کپی زیاد گذاشتم.میشه راهنمایی کنید. چیکار کنم

من یک سایتی دارم که مدتی کلمات کلیدی ام افت کرده. فکر کنم محتوای کپی زیاد گذاشتم.میشه راهنمایی کنید. چیکار کنم
مهمان
پنج شنبه, 10 مهر 1399

Captcha Image

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی

آشنایی با تیم هم سایت

آژانس دیجیتال مارکتینگ هم سایت، با یک تیم مجرب و با تجربه چندین ساله در حوزه طراحی سایت، سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوگر و بازاریابی اینترنتی، پیشرو در رشد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی می باشد. تیم هم سایت با برگزاری کمپین های دیجیتال مارکتینگ همیشه ارائه دهنده راهکار های بازاریابی اینترنتی با استاندارد های روز دنیا به هزاران مشتری می باشد، که حاصل آن هزاران مشتری وفادار در سرتاسر ایران بوده است.

بازدید سایتتان را چندین برابر کنید

افزایش ترافیک سایت تا 300 برابر

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل برای انتخاب کلمات کلیدی هدفارائه راهکار بهینه سازی و سئو حرفه ایراهکار تولید محتوای قوی و استراتژیکارائه استراتژی موثر درج رپورتاژ آگهی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

آدرس سایت
ورودی نامعتبر

خدمات هم سایت

نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل

ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی

تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در اینستاگرام

رپورتاژ آگهی

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات بنری

تبلیغات همسان

طراحی سایت

سئو سایت و بهینه سازی

بازاریابی اینترنتی

طراحی لوگو و آرم

طراحی بنر

طراحی کاتالوگ و بروشور و پوستر

ساخت موشن گرافیک

تولید محتوا سایت

افزایش ممبر تلگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

 

یک فرصت طلایی در هم سایت

تنها با ثبت شماره تماس خودتان همین الان، 30 درصد کد تخفیف برای استفاده از همه‌ی خدمات هم سایت و یک تماس رایگان با کارشناسان هم سایت را هدیه بگیر.

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی
شماره تماس

مثال: ۰٩١٢٣۴۵۶٧٨٩

کمپین دیجیتال مارکتینگ

هدفمند و نتیجه گرا تبلیغ کنید

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل مناسب برای نرخ تبدیل بیشتر استراتژی هدفمند برای صفحه فرود استفاده از راه حل های نوین تبلیغاتی بررسی، تحقیق و رقیب شناسی اصولی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

با ما در ارتباط باشید

 پشتیبانی هم سایت: 44978501 - 44965383 - (021)
 کارشناس فنی : ۰٩١٢۴٧٣٣٨۶٢

 info[at]hamsite.ir

 شنبه تا پنجشنبه: ٩:۰۰ - ١٧:٣۰

روش های پرداخت و مجوزها

logo-samandehi

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هم سایت از تازه‌ترین مقالات و آخرین اخبار هم سایت مطلع باش
ایمیل:
ربات
کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت هم سایت می باشد و استفاده از منابع این سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم بلامانع است.          طراحی سایت و سئو : هم سایت
1
شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی