آشنایی با بازاریابی اینترنتی و مزایای بازاریابی اینترنتی

آشنایی با بازاریابی اینترنتی و مزایای بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یا Internet Marketing یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای دست‌یابی به بازار هدف شماست. فرقی نمی‌کند یک کسب و کار بزرگ هستید یا کوچک، بازاریابی اینترنتی در هر مقیاسی عملکرد خاص خودش را دارد. از یک فروشگاه کوچک اینستاگرامی گرفته تا کسب و کاری به عظمت آمازون از آن به خوبی بهره می‌برند.

تعریف بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ فرایند ارتقا یک کسب و کار یا یک برند و محصولات و خدمات آن‌ها از طریق اینترنت می‌باشد. هدف از اینترنت مارکتینگ می‌تواند جذب ترافیک، جذب مخاطب و فروش بیشتر و یا آگاهی برند باشد.

اینترنت مارکتینگ گستره‌ای از خدمات را شامل می‌شود و تاکتیک‌ها و استراتژی‌های خاص خودش را دارد. از محتوا گرفته تا ایمیل و موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی و صدها کانال دیگر بخشی از دنیای بازاریابی آنلاین می‌باشند. این روزها عموما لفظ بازاریابی اینترنتی با بازاریابی محتوایی هم جایگزین شده است. چرا که بازاریابی محتوایی در حقیقت بازاریابی حال و آینده است.

مزیت های بازاریابی اینترنتی یا Internet Marketing

بازاریابی آنلاین بیشتر از طریق جذب مخاطب با استفاده از روش‌هایی خاص است. محتوا در بازاریابی اینترنتی نقش اصلی را برعهده دارد و هسته‌ی فعالیت بازاریابی اینترنتی است. اینکه یک ویدیوی آموزشی در اینستاگرام کسب و کار خود منتشر می‌کنید، یا تجربه‌ای جالب به کاربران خود می‌دهید و یا مشکلاتشان را حل می‌کنید بخشی از فرایند بازاریابی محتوا و در نهایت بازاریابی اینترنتی است.

بازاریابی اینترنتی بر سه اصل استوار است:

  • دسترسی به مخاطب
  • درگیر کردن مخاطب
  • برقراری ارتباط

اگر این مراحل به درستی و مطابق اصول بازاریابی و به صورت هدفمند جلو بروند تعداد مخاطبین و میزان فروش بالا می‌رود. ارزش برند بیشتر می‌شود و پروسه‌ی بازاریابی با موفقیت انجام می‌شود.

مزایای بازاریابی اینترنتی

ابتدا می‌خواهیم مزایای بازاریابی در کسب و کارها و برندها را بررسی کنیم و سپس به مقایسه بازاریابی آنلاین با بازاریابی سنتی خواهیم پرداخت تا به طور کامل به غلبه‌ی بازاریابی آنلاین بر بازاریابی سنتی پی ببرید.

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی آنلاین در برندها

تا سال 2019 بازاریابی اینترنتی یک تجارت 313 میلیارد دلاری بوده است. یعنی خود این بازار 313 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. حالا شما تصور کنید شرکت‌هایی که از خدمات این بازار استفاده کرده‌اند چه میزان درآمد داشته‌‌اند.

91 درصد از کسب و کارها به این باور رسیده‌اند که بازاریابی اینترنتی منفعتی بسیار بیشتر از روش‌های سنتی دارد و قدرت آن را در جذب مخاطب می‌دانند.

تا سال 2019 بازاریابی اینترنتی یک تجارت 313 میلیارد دلاری بوده است. یعنی خود این بازار 313 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. حالا شما تصور کنید شرکت‌هایی که از خدمات این بازار استفاده کرده‌اند چه میزان درآمد داشته‌‌اند.

بازاریابی اینترنتی 62 درصد ارزان‌تر از روش‌های سنتی و یا بازاریابی برونگرا و آفلاین است ولی میزان جذب مخاطب آن 3 برابر بیشتر است.

اگر شما یک کسب و کار کوچک با یک وبلاگ هستید 126 درصد بیشتر از رقبای خودتان که وبلاگ ندارند رشد مخاطب خواهید داشت.

99 درصد از کسب و کارهایی که بازاریابی آنلاین را وارد جریان کلی بازاریابی خود کرده‌اند شاهد رشد مخاطب بوده‌اند و میزان سود آن‌ها بیشتر شده است.

این آمارها تمامی ندارند. تنها چیزی که باید گفت این است که بازاریابی اینترنتی به شدت تاثیرگذار است و وقت آن رسیده تا کسب و کارها این نوع بازاریابی را به صورت جدی‌تر دنبال کنند.

بازاریابی اینترنتی در برابر بازاریابی سنتی منظور از بازاریابی سنتی در اینجا روش‌های قدیمی یا منسوخ‌شده‌ی بازاریابی نیستند. بلکه روش‌هایی هستند که خارج از جریان دیجیتال مارکتینگ می‌باشند. رادیو، تلویزیون، آگهی‌ها، تبلیغ در مجلات، بیلبوردها و ... جزوی از این بازاریابی سنتی هستند. این نوع بازاریابی برای مخاطبان خاص و کسب و کارهای خاص هنوز هم جوابگو است اما نمی‌توان به طور قطعی و کامل بر روی آن متمرکز شد.

آشنایی با بازاریابی اینترنتی

بیایید تفاوت‌های این دو نوع بازاریابی را بررسی کنیم تا بتوانید به راحتی به مزایای اینترنت مارکتینگ پی ببرید:

تعامل: در بازاریابی سنتی نرخ تعامل بسیار کم است و شما عملا با مخاطب خود هیچ ارتباطی ندارید و صرفا به عنوان یک تبلیغ در نظر گرفته می‌شوید و تا زمانی که این تعامل به درستی اتفاق نیفتد مطمئنا میزان جذب مخاطب هم کمتر خواهد بود، در حالی که در بازاریابی آنلاین یک تعامل کامل دوطرفه بین برند و مشتریان برقرار است.

قیمت: مسلما هزینه‌های بازاریابی سنتی به مراتب بیشتر می‌باشد. شاید بودجه‌ی یک تبلیغ تلویزیونی 30 ثانیه‌ای برابر با کل بودجه‌ی سالانه‌ی بازاریابی آنلاین باشد. این قیمت‌ها به نرخ کاغذ و قیمت‌هایی که آژانس‌های تبلیغاتی برای پیاده‌سازی این طرح‌ها می‌گیرند نیز بستگی دارد. بیلبوردهای تبلیغاتی نیز جزو گران‌قیمت‌‌ترین‌ نوع تبلیغات در بازاریابی آفلاین می‌باشند.

مخاطب: همانطور که می‌دانید اینترنت در حال حاضر یکی از اعضای خانواده‌ی ماست و ما هر روز با آن سروکار داریم. اما آیا همیشه تلویزیون می‌بینیم و رادیو گوش می‌دهیم؟ هر روز مجله می‌خوانیم؟ مسلما نه. پس دستیابی به مخاطب هدف در بازاریابی آنلاین راحت‌تر است و شما گستره‌ی عظیمی از مخاطبان را در این کانال بازاریابی خواهید داشت.

نرخ بازگشت سرمایه: یکی از مزایایی که بازاریابی اینترنتی دارد این است که به راحتی می‌توان آن را آنالیز کرد و آمارهای آن را استخراج کرد. از این رو محاسبه‌ی نرخ بازگشت سرمایه در روش‌های دیجیتال مارکتینگ به سادگی اتفاق می‌افتد اما آیا شما می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه‌ی یک بیلبورد تبلیغاتی را محاسبه کنید؟ اصلا خواهید دانست چه تعداد از کاربران شما از طریق بیلبورد شما را پیدا کرده‌اند؟ این‌ها تنها بخشی از برتری‌های بازاریابی اینترنتی نسبت به سایر انواع بازاریابی می‌باشد. محاسبه‌ی نرخ تبدیل، تعداد مخاطبان در کانال‌های مختلف بازاریابی، ایجاد تیم برای توسعه بازاریابی اینترنتی و هزینه‌های کم مربوط به تولید محتوا و بازاریابی محتوایی سایر مزایای بازاریابی اینترنتی می‌باشند.

سخن پایانی

از کسب و کارهای بزرگ تا کوچک می‌توانند از این طریق میزان فروش، تعداد مخاطب و درآمد خود را بالاتر ببرند. در ضمن به دلیل تنوع روش‌ها و استراتژی‌های این نوع بازاریابی هر کسب و کاری می‌تواند متناسب با نوع کار خود از آن بهره ببرد. بازاریابی اینترنتی کاملا بر بازاریابی سنتی غلبه کرده‌ است و اغلب کسب و کارها به آن روی آورده‌اند. چرا که نتایج آن کاملا مثبت می‌باشند و می‌توان در هر لحظه میزان اثرگذاری آن را تحلیل کرد و روش‌هایی را برای بهینه‌سازی آن در نظر گرفت. بازاریابی اینترنتی بازاریابی حال و آینده است. از قافله عقب نمانید.

 

نظرات

بدون نظر
مهمان
جمعه, 14 آذر 1399

Captcha Image

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی

آشنایی با تیم هم سایت

آژانس دیجیتال مارکتینگ هم سایت، با یک تیم مجرب و با تجربه چندین ساله در حوزه طراحی سایت، سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوگر و بازاریابی اینترنتی، پیشرو در رشد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی می باشد. تیم هم سایت با برگزاری کمپین های دیجیتال مارکتینگ همیشه ارائه دهنده راهکار های بازاریابی اینترنتی با استاندارد های روز دنیا به هزاران مشتری می باشد، که حاصل آن هزاران مشتری وفادار در سرتاسر ایران بوده است.

بازدید سایتتان را چندین برابر کنید

افزایش ترافیک سایت تا 300 برابر

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل برای انتخاب کلمات کلیدی هدفارائه راهکار بهینه سازی و سئو حرفه ایراهکار تولید محتوای قوی و استراتژیکارائه استراتژی موثر درج رپورتاژ آگهی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

آدرس سایت
ورودی نامعتبر

خدمات هم سایت

نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل

ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی

تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در اینستاگرام

رپورتاژ آگهی

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات بنری

تبلیغات همسان

طراحی سایت

سئو سایت و بهینه سازی

بازاریابی اینترنتی

طراحی لوگو و آرم

طراحی بنر

طراحی کاتالوگ و بروشور و پوستر

ساخت موشن گرافیک

تولید محتوا سایت

افزایش ممبر تلگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

 

یک فرصت طلایی در هم سایت

تنها با ثبت شماره تماس خودتان همین الان، 30 درصد کد تخفیف برای استفاده از همه‌ی خدمات هم سایت و یک تماس رایگان با کارشناسان هم سایت را هدیه بگیر.

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی
شماره تماس

مثال: ۰٩١٢٣۴۵۶٧٨٩

کمپین دیجیتال مارکتینگ

هدفمند و نتیجه گرا تبلیغ کنید

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل مناسب برای نرخ تبدیل بیشتر استراتژی هدفمند برای صفحه فرود استفاده از راه حل های نوین تبلیغاتی بررسی، تحقیق و رقیب شناسی اصولی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

با ما در ارتباط باشید

 پشتیبانی هم سایت: 44978501 - 44965383 - (021)
 کارشناس فنی : ۰٩١٢۴٧٣٣٨۶٢

 info[at]hamsite.ir

 شنبه تا پنجشنبه: ٩:۰۰ - ١٧:٣۰

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هم سایت از تازه‌ترین مقالات و آخرین اخبار هم سایت مطلع باش
ایمیل:
ربات

روش های پرداخت و مجوزها

 
logo-samandehi
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت هم سایت می باشد و استفاده از منابع این سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم بلامانع است.          طراحی سایت و سئو : هم سایت
شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی