الگوریتم های جستجوی گوگل(Google)بخش دوم

الگوریتم های جستجوی گوگل(Google)بخش دوم

امروزه موتور جستجوی گوگل برای سئو سایت الگوریتم های مختلفی از جمله الگوریتم کافئین و الگوریتم پنگوئن  و الگوریتم کبوتر برای جستجو در گوگل وجود دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

امروزه موتور جستجوی گوگل برای سئو سایت الگوریتم های مختلفی از جمله الگوریتم کافئین و الگوریتم پنگوئن  و الگوریتم کبوتر برای جستجو در گوگل وجود دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

ما  در بخش اول مقاله الگوریتم های جستجو گوگل درباده تعدادی از الگوریتم ها توضیح دادیم حالا در در بخش دوم این مقاله به سایر الگوریتم های جستجو گوگل می پردازیم.

 •        الگوریتم کافئین موتور جستجو گوگل
 •        الگوریتم پنگوئن موتور جستجو گوگل
 •        الگوریتم کبوتر موتور جستجو گوگل

 

 الگوریتم کافئین موتور جستجو گوگل چیست :

الگوریتم کافئین گوگل

آنچه برای گوگل اهمیت زیادی دارد، محتوای سایت است. از اینرو تولید محتوا یک امر حیاتی در بهینه سازی وب سایت می‎ باشد.گاهی وبمسترها برای بهینه سازی سایت خود، اقدام به آنالیز سایت می کنند که در آن تغییراتی در قسمت محتوا صورت می گیرد. در این صورت گوگل باید متوجه تغییرات صورت گرفته در وب سایت باشد. بدین منظور از الگوریتم کافئین استفاده می کند.

با استفاده از الگوریتم کافئین، گوگل بطور مداوم در وب در حال جستجو است. در این صورت وب سایت ها را در کمترین زمان ممکن ایندکس می کند. گوگل در گذشته برای نشان دادن صفحه نتایج از سیستم index استفاده می‎کرد. در حالی که اکنون به جای آن کافئین را مورد استفاده قرار داده است. سیستم ایندکس گوگل به صفحات موجود در فهرست خود رجوع می‎کند. در حالی که کافئین به صورت Live انجام می شود.
کافئین در هر ثانیه صدها هزار صفحه را در فهرست خود بروز رسانی می‎کند و برای کاربران و امکان جستجوی Live را با جستجوگر جدید گوگل فراهم می‎نماید. از سوی دیگر، وبمسترهای سایت‏ها‎ و وبلاگ نیز قادر خواهند بود تا پویا و زنده در نتایج جستجو سایت خود را به نمایش گذارند. از این امتیارات، کاربران و هم تولیدکنندگان محتوا نیز بی بهره نمی مانند و می‎توانند از این قابلیت استفاده کنند.
کمپانی گوگل الگوریتم کافئین را با الهام از ذهن انسان ساخته است که به دلیل سرعت بالایی که دارد به موتور جستجو این اجازه را می‎دهد تا جستجوی معنایی را در مقیاس بزرگتری بر عهده بگیرد. در واقع با گسترش اطلاعات موجود در شبکه جهانی، وجود این الگوریتم ضرورت یافته است. هدف گوگل از راه اندازی الگوریتم کافئین، حمایت از محتوای سایت‏‎ می‎باشد.

 

 الگوریتم پنگوئن موتور جستجو گوگل چیست :

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم جدید گوگل پنگوئن است که در آوریل سال 2012 منتشر شد. هدف از این الگوریتم جدید برخورد با وبسایت هایی می باشد که در آنها اصولی که گوگل به آنها اعتقاد دارد رعایت نشده است. الگوریتم پنگوئن موجب شد تا بسیاری از وب سایتهای مطرح دنیا که به صورت نامتعارف در صفحات نخست گوگل بودند را پیدا کند و به رده های پایین بکشاند الزم به ذکراست که بسیاری از این وب سایتها خوب بودند ولی به دلیل تبادل لینک نادرست با وب سایتهای کم اهمیت رتبه خود را از دست دادند یا به عنوان سایتهای اسپم شناخته شده اند.
الگوریتم پنگوئن در واقع با لینک سازی ضعیف و بهینه سازی نادرست به شدت مبارزه میکند. گوگل تأکید دارد این الگوریتم جهت پاکسازی سایتها و پاداش دادن به سایتهای درست و باکیفیت باال منتشر شده است. لینک سازی دارای اصول و قوانینی می باشد که گوگل با آن بسیار هم سازش خواهد داشت اما اگر به عنوان مثال سعی کنید لینکهای بسیاری را خریداری کنید و یا از سایتهایی که لینک می فروشند لینک های با مدت محدود بگیرید آنجاست که پنگوئن به سراغ شما خواهد آمد و بر خالف تصور شما افت بسیار شدید در نتایج گوگل خواهید داشت.

 

اما اکنون برای دوستی با پنگوئن چه باید کرد؟

 • قوانین گوگل را بشناسید و همیشه به روز باشید
 • سعی کنید محتوای خود را ارزشمند و مفید کنید.
 • از تبادل لینکهای نادرست و مشکوک دوری کنید.
 • اگر نمیتوانید لینک سازی صحیح انجام دهید از تیم هم سایت کمک بگیرید.
 • روی وب سایت خود وقت بگذارید و به فکر بهبود موقعیت آن باشید.
 • سعی کنید وب سایت خود را برای کاربران بهینه کنید نه برای موتورها جست و جو.
 • از خرید لینکهای تبلیغاتی نامناسب دوری کنید.

مواردی که باعث میشود سایتها در الگوریتم گوگل پنگوئن نمره منفی بگیرند عبارت اند از:

 • تبادل لینک با سایتهای مختلف که دارای لینک خروجی زیاد هستند
 • لینکهای خروجی زیاد به سایتهای دیگر و ارائه بک لینک به سایتهای مختلف
 • ایجاد هرگونه کمپین لینک خلاف و غیرمعمول برای افزایش رتبه سایت

     

   الگوریتم کبوتر موتور جستجو گوگل چیست :

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر برای کاربران به دنبال تهیه مطالب مرتبط تر، درست تر و محلی تر می باشد.در موتور جستجو گوگل برای کاربران به دنبال تهیه مطالب مرتبط تر، درست تر و محلی تر می باشد. قطب اصلی موتور جستجو گوگل رتبه کبوتر یا (PigeonRank)  می باشد. ایـن سـیستـم رتبه بندی صفحات وب توسط لاری پی و سرگی برین ایجاد شده است. ساختار کم هزینه این الگوریتم سریع تر از ویرایشگرهای انسانی برای رتبـه بنـدی سـایت ها عـمل مـی کند و هم زمان در کنار ارتقای سایر سرویس های گوگل این الگوریتم هم محاسبه  رتبه  سایت را با توجه به آخرین تغییرات انجام می دهد.

ویژگی کبوتر خاکستری این است که می تواند جزئیات را بدون در نظر گرفتن جهت گیری فضایی بررسی کند و این همان قابلیتی است که گوگل در الگوریتم کبوتر خود از آن استفاده می کند و باعث می شود موتور جستجو گوگل از مـیان صـدها هـزار سـایت ایـنـدکس شـده سـایت ­های مرتبط با موضوع جستجو شده را به راحتی پیدا کند.
هنگامی که در گوگل مطلبی جستجو می شود به قفس داده ها در حقیقت مـکانی کـه صـفحـات نـتایج بـا سـرعت بـالا در حـال بـررسی هسـتند مـنتقل می شوند، هنگامی که نتیجه مرتبط با مطلب جستجو شده توسط یکی از این کبوترها در خوشه ای پیدا شود کبوتر آن را انتخاب کرده و به اصطلاح به آن نوک می زند و به ازای هر یک از این نوک زدن ها رتبه کبوتر صفحه مربوطه افزایش می یابد و صفحاتی که بیشترین نوک را به خود اختصاص داده اند در اولین صفحه نتایج برای کاربر نمایش داده و سایر صفحات با توجه به تعداد  نوک های خورده شده رتبه بندی می شوند. الگوریتم کبوتر همچنین پارامتر فاصله و موقعیت مکانی را نیز بررسی می نماید.
موتور جستجوی گوگل علاوه بر اهمیت دادن به نتایج محلی به سلایق کاربران خود هم اهمیت ویژه ای می دهد و با امکان Web History  به دنبال یافتن موضوعات و مطالبی است که یک کاربر به آنها علاقمند است تا بتواند در نتایج جستجوی خود نتیجه بهتر و مطلوب تری را برای کاربر نمایش دهد.

هم سایت امروزه با حساسیت های بسیار زیادی در مباحث بروزرسانی در موتورهای جستجو تحقیقات و آزمایشهایی را توسط کارشناسان هم سایت انجام می دهد. که شما علاقه مندان را دعوت به مطالعه در مشاوره رایگان می کنند.

 

 

نظرات 1

مهمان - مجتبی on دوشنبه, 21 تیر 775 08:22

سلام مقاله خوبی و آموزنده ای بود

سلام مقاله خوبی و آموزنده ای بود
مهمان
جمعه, 09 آبان 1399

Captcha Image

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی

آشنایی با تیم هم سایت

آژانس دیجیتال مارکتینگ هم سایت، با یک تیم مجرب و با تجربه چندین ساله در حوزه طراحی سایت، سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوگر و بازاریابی اینترنتی، پیشرو در رشد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی می باشد. تیم هم سایت با برگزاری کمپین های دیجیتال مارکتینگ همیشه ارائه دهنده راهکار های بازاریابی اینترنتی با استاندارد های روز دنیا به هزاران مشتری می باشد، که حاصل آن هزاران مشتری وفادار در سرتاسر ایران بوده است.

بازدید سایتتان را چندین برابر کنید

افزایش ترافیک سایت تا 300 برابر

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل برای انتخاب کلمات کلیدی هدفارائه راهکار بهینه سازی و سئو حرفه ایراهکار تولید محتوای قوی و استراتژیکارائه استراتژی موثر درج رپورتاژ آگهی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

آدرس سایت
ورودی نامعتبر

خدمات هم سایت

نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل

ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی

تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در اینستاگرام

رپورتاژ آگهی

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات بنری

تبلیغات همسان

طراحی سایت

سئو سایت و بهینه سازی

بازاریابی اینترنتی

طراحی لوگو و آرم

طراحی بنر

طراحی کاتالوگ و بروشور و پوستر

ساخت موشن گرافیک

تولید محتوا سایت

افزایش ممبر تلگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

 

یک فرصت طلایی در هم سایت

تنها با ثبت شماره تماس خودتان همین الان، 30 درصد کد تخفیف برای استفاده از همه‌ی خدمات هم سایت و یک تماس رایگان با کارشناسان هم سایت را هدیه بگیر.

شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی
شماره تماس

مثال: ۰٩١٢٣۴۵۶٧٨٩

کمپین دیجیتال مارکتینگ

هدفمند و نتیجه گرا تبلیغ کنید

هم سایت | توسعه و رشد کسب و کار اینترنتی

راه حل مناسب برای نرخ تبدیل بیشتر استراتژی هدفمند برای صفحه فرود استفاده از راه حل های نوین تبلیغاتی بررسی، تحقیق و رقیب شناسی اصولی

شماره همراه
ورودی نامعتبر

با ما در ارتباط باشید

 پشتیبانی هم سایت: 44978501 - 44965383 - (021)
 کارشناس فنی : ۰٩١٢۴٧٣٣٨۶٢

 info[at]hamsite.ir

 شنبه تا پنجشنبه: ٩:۰۰ - ١٧:٣۰

روش های پرداخت و مجوزها

logo-samandehi

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هم سایت از تازه‌ترین مقالات و آخرین اخبار هم سایت مطلع باش
ایمیل:
ربات
کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت هم سایت می باشد و استفاده از منابع این سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم بلامانع است.          طراحی سایت و سئو : هم سایت
شرکت هم سایت | توسعه کسب و کار اینترنتی