مبل و دکوراسیون

مبل و دکوراسیون

 

مبل و مبلمان چیست و دکوراسیون.

با هم سایت در ارتباط باشید

طراحی سایتبازاریابی اینترنتیبهینه سازی و سئومشاوره طراحی سایت و بازاریابی و تبلیغات اینترنتیتاریخچه‌ی دکوراسیون داخلی و مبلمان پارینه‌سنگی:

یافته‌های باستان‌شناسان از قدمت دکوراسیون و مبلمان پارینه‌سنگی بین 3100-2500 پیش از میلاد در  تپه سکورا (Skara) خبر می‌دهد. مردم سکورا با توجه به کمبود چوب به استفاده از سنگ برای ساخت مبلمان خانگی روی می‌آوردند. هر خانه با مجموعه‌ی گسترده‌ای از مبلمان سنگی اعم از تخت، کمد، قفسه، و صندلی سنگی تکمیل شده بود. کمد سنگی به عنوان مهمترین رکن در این مجموعه در نظر گرفته شده بود، و آن را به شکل نمادین در ورودی درب هر خانه نصب می‌کردند.

تاریخچه مبلمان مصر باستان

تاریخچه‌ی پیدایش مبلمان در مصر باستان:

شرایط آب و هوایی مناسب در مصر موجب حفاظت مناسب از بقایای تاریخی شده. در حفاری‌های مختلف حدود سه هزار تخت مربوط به قبل از میلاد، تخت طلاکاری شده مربوط به 2500 سال قبل از میلاد و نیز یک صندلی از مقبره‌ی ملکه هفرس(hetepheres)  به دست آمده. ویژگی خاص آن‌ها در شکل مربعی قالب مبلمان می‌باشد.

مبلمان یونان

تاریخچه‌ی پیدایش مبلمان در یونان:

باستان‌شناسان طراحی مبلمان را در یونان مربوط به دو هزار سال قبل از میلاد می‌دانند. که معروفترین آن‌ها صندلی کالیسموس(klismos) می‌باشد. از ویژگی‌های مبلمان یونان باستان قالب مستطیلی‌شکل آن است که به تدریج از قرن چهارم و پنجم به بعد یونانی‌ها راه خود را از سبک مصری جدا کرده و سبک خود را توسعه داده و شکل و قالب مبلمان از مربع به مستطیل نزدیک‌تر شد.

مبلمان قرون وسطی

مبلمان قرون وسطی:


در این دوره سبک مبلمان خشک و بی‌روح بود. از ویژگی‌های آن می‌توان به فرم مربع و مستطیلی شکل و نیز حجاری و خطوط راه‌راه و منحنی اشاره کرد. رنگ‌بندی مبلمان‌ها در این دوره عمدتاً سیاه و سفید و خاکستری و بژ بودند.

تاریخچه مبلمان رنسانس

تاریخچه‌ی مبلمان در رنسانس:


همانند هنرهای دیگر، رنسانس در ایتالیا و در قرن پانزدهم موجب تولدی دوباره در طراحی مبلمان شد. طراحی‌های جدید کاملاً متفاوت از سبک‌های قرون وسطایی بودند. مبل‌های جدید اغلب طلاکاری شده و مملو از نقش گل و گیاه بودند. اغلب هدف از این کار به نمایش گذاشتن توانایی صنعتگران و نیز تولید یک مبلمان لوکس و مدرن بود.

مبلمان در انگلستان

تاریخچه‌ی مبلمان در انگلیس و در دوره‌ی سلطنتی جیمز اول و دوم:


بعد از رنسانس و تأثیر آن در پیدایش مبل تزئینی، در انگلیس مبلمان‌ ساده در زندگی مردم جای باز کرد. در این دوره طراحی مبل‌ها نسبت به قبل باریکتر و مستطیلی‌تر شد، و پایه‌ها و دسته‌ها نیز غالباً به شکل مستطیلی و یا مارپیچی ساخته می‌شدند. در مجموع اقتصادی بودن و قیمت نسبتاً پایین این نوع طراحی سبب شد تا سبک طراحی انگلیس در اروپا نفوذ زیادی یابد.

مبلمان در فرانسه

هنر نو مبلمان در فرانسه:


نام هنر نو یک نام فرانسوی برای هنر جدید است که در اواخر قرن نوزدهم در پاریس پدید آمد. در این سبک، طرح‌ها به صورت مسطح و خطوط منحنی و به دور از هنر کلاسیک می‌باشد. همچنین تزئینات گرافیکی و استفاده از آهن و چوب سخت از نشانه‌های این سبک طراحی می‌باشد.

مبلمان مدرن و شیک

مبلمان مدرن:

در طی جنگ جهانی دوم و با توسعه‌یافتگی در تولید مواد اولیه، از روکش تخته‌ی چندلایه و پلاستیک و پشم شیشه در مبلمان مدرن استفاده گردید. در این طراحی، هندسه و سادگی و پارچه‌های زیبا، جای چوب تراشیده‌شده و مبلمان طلاکاری شده را گرفت. طراحان مبلمان مدرن به دنبال نوآوری، خلاقیت، تازگی و در نهایت انتقال حال و آینده بودند.

 تاریخچه مبل و مبلمان

علاقه مندان برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت دکوراسیون و مبلمان و بهینه سازی و سئو سایت دکوراسیون و مبلمان و بازاریابی و اینترنتی و تبلیغات اینترنتی دکوراسیون و مبلمان با ما در ارتباط باشند.

مبل و مبلمان و دکوراسیون

انواع تلفن همراه و تاریخچه و مخترع تلفنماه میهمانی خدا و ماه رمضان و روزه گرفتنهواپیما و تاریخچه هواپیما

موبایل و تلفن همراه
موسیقی
 

نظرات

بدون نظر
Already Registered? Login Here
مهمان
سه شنبه, 26 تیر 1397
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

هم سایتی شو

fi به جمع خانواده هم سایت بپیوندید

جستجو

AcyMailing Module

گنجینه های تصادفی

درباره هم سایت

هم سایت طراحی سایت و مشاوره طراحی وب و بهینه سازی صفحات وب و مشاوره بازاریابی آنلاین و تبلیغات آنلاین. 

ارتباط با ما

شماره تماس: 66404595 021   66498167 021

ایمیل: info@hamsite.ir

ساعت کاری: شنبه تا پنج شنبه 9:00-19:00

آدرس: تهران -ب لوار کشاورز - خیابان وصال شیرازی - بزرگمهر غربی - پلاک ۲۴ - واحد ۹

عضویت در خبرنامه