چگونه از بازاریابی اینترنتی کسب درآمد کنیم

چگونه از بازاریابی اینترنتی کسب درآمد کنیم

 

تیم هم سایت همیشه در تلاش است تا جدید ترین و بروز ترین مقالات را در اختیار شما قرار دهد این بار مقاله ای برای کسب درآمد از بازاریابی اینترنتی در اختار شما قرار می دهیم.

کارشناسان هم سایت در 3 بخش ، بازاریابی اینترنتی را برای رونق دهی کسب و کار برای علاقمندان تهیه نموده اند.

همانطور که میدانید بازاریابی اینترنتی یکی از روش هایی است که هر صاحب کسب و کاری چه سنتی باشد یا فیزیکی و چه اینترنتی باید این روزها به آن تسلط کافی داشته باشد تا بتواند کسب و کارش را به مخاطبان هدف معرفی کند.

با رونق گرفتن کسب و کارهای آنلاین و قدرت اینترنت در معرفی کالاها و خدمات، بازاریابی اینترنتی نیز بسیار طرفدار پیدا کرده و شامل موارد مختلفی است که برای اجرای صحیح آن باید یک استراتژی درست را در پیش بگیرید.

در بخش اول کارشناسان هم سایت ابتدا تعریفی از بازاریابی اینترنتی خواهیم کرد و متوجه میشویم که اصلا بازاریابی اینترنتی چیست، سپس با مزایا و معایب آن آشنا خواهیم شد.

 

با هم سایت در ارتباط باشید

طراحی سایتبازاریابی اینترنتیبهینه سازی و سئومشاوره طراحی سایت و بازاریابی و تبلیغات اینترنتیبازاریابی اینترنتی یعنی چه؟

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین یعنی با استفاده از قدرت اینترنت، کالا ها، محصولات، خدمات و سرویس های خود را از طریق تبلیغات اینترنتی یا با استفاده از ایمیل یا راه اندازی سایت و تولید محتوا به مخاطبان هدف خود معرفی کرده و به فروش برسانیم.

پس هر تلاشی که به صورت آنلاین با هدف ترویج سرویس ها و کالاهای کسب و کارمان باشد بازاریابی اینترنتی یا آنلاین خواهد بود.

مزایا و معایب بازاریابی آنلاین چیست؟

مزایای بازاریابی آنلاین آنقدر زیاد هست که هر چقدر هم عیب و ایراد داشته باشد ولی نمیتوان این روزها از قدرت بازاریابی اینترنتی غافل شد، برای همین پیشنهاد میکنیم هر طور شده یک برنامه بازاریابی آنلاین برای کسب و کار خود داشته باشید.

 خدمات بازاریابی اینترنتی  خدمات تبلیغات اینترنتی

اما تیم هم سایت ابتدا اشاره ای به چند تا از مهمترین مزایای بازاریابی آنلاین را داشته باشیم :

 • قابل اندازه گیری:  یکی از مهمترین مزایای بازاریابی اینترنتی این است که میتوان تعداد کلیک ها و افرادی که وارد سایتمان میشوند یا بازدید کنندگان، تعداد افرادی که از سایت خارج میشوند یا علاقه ای به خرید محصولات و خدمات ما ندارند، تعداد فروش ها و میزان درآمد و به طور کل هر آنچه که فکرش را بکنید را میتوان با بازاریابی آنلاین اندازه گیری کرد. 

به عنوان مثال میتوان فهمید کدام یک از محصولات یا خدمات، بیشترین بازدید یا فروش را داشته، از کدام صفحات سایتمان بیشتر بازدید شده یا کدام یک از روش های بازاریابی آنلاینِ ما بازدهی بیشتری داشته است.
تنها با استفاده از یک ابزار چون google analyticss میتوان تمام اطلاعات مورد نیاز برای اندازه گیری روش های مختلف بازاریابی آنلاین را به دست آورد.

 • هدفمند بودن:  از دیگر مزایای بازاریابی آنلاین این است که میتوان روش ها و استراتژی های بازاریابی اینترنتی را به صورت کاملا هدفمند انجام داد، یعنی میتوان ابتدا بازار هدف کسب و کار خود را پیدا کرد و سپس با هدف قرار دادن مخاطبانی که به محصولات و خدمات ما نیاز دارند، کم هزینه ترین و بهترین روش بازاریابی آنلاین را برای فروش بیشتر پیاده سازی کرد.

مثلا اگر شما یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین کفش باشید، میتوانید به راحتی سایت های مرتبط با کسب و کار خود، چون سایت های مد و فشن را پیدا کرده و تبلیغات خود را به صورت هدفمند در این سایت ها قرار دهید یا میتوانید مخاطبانی که نیاز به خرید کفش دارند را پیدا کرده و با استفاده از تبلیغات در شبکه های اجتماعی و همچنین بازاریابی ایمیلی بیشترین فروش را داشته باشید. 

 • کم هزینه بودن :  بازاریابی اینترنتی بر خلاف بازاریابی و تبلیغ در دنیای واقعی بسیار کم هزینه تر است. به عنوان مثال قرار دادن تبلیغ در یک سایتِ مرتبط با حوزه فعالیت کسب و کارتان بسیار کم هزینه تر از تبلیغات در روزنامه ها یا بیلبوردهای تبلیغاتیِ موجود در سطح شهر است.
 • برقراری ارتباط نزدیک تر با مخاطب :  یکی از روش های بازاریابی آنلاین استفاده از شبکه های اجتماعی است، همین شبکه های اجتماعی به صاحبین کسب و کار امکان میدهد تا با مشتریان خود ارتباط نزدیک تری برقرار کنند.
   در ایران استفاده از شبکه اجتماعی چون اینستاگرام و اپلیکیشن ارتباطی تلگرام روز به روز گسترش پیدا کرده و اکثر صاحبین کسب و کار از این دو شبکه اجتماعی برای فروش خدمات و محصولات شان استفاده میکنند.
 • از بین بردن مرزهای جغرافیایی: مهمترین ویژگی بازاریابی آنلاین این است که تمام محدودیت ها و مرزهای جغرافیایی را از بین برده و به شما امکان میدهد تا کالا و خدمات خود را به خارج از محله، شهر و حتی کشورتان معرفی کرده و به فروش برسانید.
   اما در کنار مزایای گفته شده، استفاده از بازاریابی آنلاین، تعدادی هم معایب دارد که البته قابل چشم پوشی است.

 

از جمله معایب بازاریابی آنلاین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد زیاد رقبا:  این روزها تقریبا اکثر کسب و کارها چه آنلاین و چه سنتی از قدرت بازاریابی آنلاین چون شبکه های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی آگاه هستند و از آن بهره میبرند، به همین دلیل در صورت استفاده از این روش با رقبای بسیاری که در حوزه مشابه شما فعالیت میکنند روبرو خواهید شد.
  البته با یک استراتژی درست و رعایت نکات و یادگیری تکنیک های لازم میتوانید به راحتی از رقبای خود پیشی بگیرید. 
 • عدم دسترسی به اینترنت: البته باید گفت امروزه بیشتر مردم جهان و ایران و حتی شهرها و روستاهای کوچک نیز به اینترنت دسترسی دارند، اما ممکن است برخی از مردم دسترسی به اینترنت نداشته باشند و یا به طور کل تمایلی به خرید اینترنتی از خود نشان ندهند.
 • عدم اعتماد به تبلیغات اینترنتی: از دیگر معایب این است که هنوز هم هستند افرادی که به خرید اینترنتی و تبلیغات آنلاین اعتماد کافی نداشته و ترجیح میدهند کالاها و خدمات مورد نیازشان را به صورت حضوری خریداری کنند.

 

البته خرید آنلاین در ایران روز به روز در حال افزایش است ولی بهتر است قبل از استفاده از بازاریابی آنلاین ابتدا بازار و مخاطبان هدف تان را مشخص کرده و ببینید آیا در بازارِ مورد نظر خرید به صورت اینترنتی در حال انجام است یا خیر، سپس از بازاریابی آنلاین برای ترویج خدمات خود استفاده کنید.
 همانطور که در بخش اول مطالعه کردید، تعریف بازاریابی اینترنتی و معایب و مزایای بازاریابی اینترنتی را به طور کلی برای کسب و کار موفق بازگو کرده ایم.

تیم کارشناسان هم سایت شما علاقمندان را در مطالعه 2 بخش دیگر این مقاله دعوت می کنند.

خدمات بازاریابی اینترنتی و آنلاین

خدمات تبلیغات اینترنتی و خدمات بازاریابی آنلاین

پیش بینی مهم موتور جستجو در سال 2017چگونه در بازاریابی اینترنتی موفق باشیمنکات بسیار مهم بهینه سازی و سئو وب سایت

طراحی سایت خودرو و طراحی سایت ماشین
فروشگاه
 

نظرات

بدون نظر
Already Registered? Login Here
مهمان
سه شنبه, 26 تیر 1397
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

هم سایتی شو

fi به جمع خانواده هم سایت بپیوندید

جستجو

AcyMailing Module

گنجینه های تصادفی

درباره هم سایت

هم سایت طراحی سایت و مشاوره طراحی وب و بهینه سازی صفحات وب و مشاوره بازاریابی آنلاین و تبلیغات آنلاین. 

ارتباط با ما

شماره تماس: 66404595 021   66498167 021

ایمیل: info@hamsite.ir

ساعت کاری: شنبه تا پنج شنبه 9:00-19:00

آدرس: تهران -ب لوار کشاورز - خیابان وصال شیرازی - بزرگمهر غربی - پلاک ۲۴ - واحد ۹

عضویت در خبرنامه