EasyBlog

This is some blog description about this site

در دنیای کسب و کار اینترنتی و شناخت از دانش های مدیریت در سایت ها برای بهینه سازی و سئو سایت ، کارشناسان هم سایت با توجه به  حساسیت برای شناخت الگوریتم های گوگل  شما علاقمندان را در مقاله اول برای آشنایی با الگوریتم های موتورهای جستجو با 3 الگوریتم مهم موتورهای جستجو آشنا می کنند:

 

با هم سایت در ارتباط باشید

طراحی سایتبازاریابی اینترنتیبهینه سازی و سئومشاوره طراحی سایت و بازاریابی و تبلیغات اینترنتی • الگوریتم گورخر موتور جستجو گوگل

 • الگوریتم مرغ مگس خوار موتور جستجو گوگل

 • الگوریتم پاندا موتور جستجو گوگل

 

 • الگوریتم گورخر موتور جستجو گوگل چیست :

الگوریتم های جستجوی گورخر گوگل

کار این الگوریتم بررسی و از دور برای خارج کردن فروشگاه ‌های اینترنتی بی‌کیفیت ونا معتبر و قلابی در محیط گوگل می باشد
در واقع اگر یک کسب و کار تقلبی در اینترنت راه اندازی کرده باشید مشاهده خواهید کرد که گورخر گوگل به سرعت شما را شناسایی کرده و از میدان خارج میکند.
نکته ی جالب در این رابطه این است که  موتورهای جستجوگر دیگر تابع این الگوریتم هستند.
گورخر گوگل با جستجو در سایت ها اقدام به  پاک کردن جامعه تجارت الکترونیکی و فروشگاه‌های اینترنتی جهان از تفاله‌های تجاری و بی‌کیفیت از فضای اینترنت می باشد.
با این کار تجارت الکترونیکی به صورت محافظت شده خواهد بود و تلاش موتورهای جستجو برای جلوگیری از تخلفات اینترنتی را بیشتر میکند.
بد نیست بدانید که  ۷۰% سایت‌های فروشگاهای اینترنتی بی‌کیفیت بوده و زباله اسپم میباشند بنابراین به سرعت شناسایی و از رده های رتبه بندی و رنکینگ خارج میشوند.

 

 • الگوریتم مرغ مگس خوار موتور جستجو گوگل چیست :

الگوریتم جستجوی مرغ مگس خوار گوگل

مرغ مگس خوار یک افزونه ای برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربران آنها را جستجو میکنند.
گوگل با این کار میتواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد. در واقع الگوریتم جدید گوگل تأثیری در نتایج رتبه بندی به ً طور مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد. اما خوب اگر این الگوریتم در نتایج وبسایت تأثیرگذار است پس دیگر نیازی نیست ما برای بهبود سایت مان در این مورد اقدامی انجام دهیم؟ موضوع به همین سادگی هم نیست، مرغ مگس خوار به شدت به بررسی نیازهای کاربران و مواردی که جستجو می  کنند اهمیت می دهد، اگر شما هم به این موضوع اهمیت بدهید قطعا توسط مرغ مگس خوار به کاربران بیشتری در گوگل پیشنهاد خواهید شد.
این الگوریتم توجه ویژه گوگل به نیاز کاربران و عبارات جستجو شده را نشان میدهد. شما نیز میتوانید با تحلیل عباراتی که کاربران سایت شما به دنبال آن هستند مطالب مفیدتری تولید کنید و محتوای خود را طبق عباراتی که مخاطبین شما به دنبال آن هستند تولید نمایید.

 

 • الگوریتم پاندا موتور جستجو گوگل چیست :

الگوریتم جستجو پاندا گوگل

پاندا نام الگوریتم جدید شرکت گوگل است که برای اولین بار در فوریه 2011 شروع به کار کرد.
این الگوریتم نتایج جستجو را تغییر داده و با متن های کپی شده و کم ارزش مبارزه می کند. در فروردین ماه 1391 بود که تأثیرات این الگوریتم روی زبان پارسی توسط مدیران سایتهای ایرانی نیز مشاهده شد و این موضوع باعث گردید سایتهایی که متن دیگر سایتها را کپی میکردند در نتایج گوگل به شدت افت کنند و یا حذف شوند.

رپورتاژ آگهی و رپورتاژ خبری سئو و بهینه سازی سایت

 

برای بهینه سازی وب سایت خود بر اساس الگوریتم گوگل پاندا 5 راهکار کلی وجود دارد :

 • افزایش زمان ماندگاری در سایت پاندا به مقدار زمانی که افراد در وب سایت شما میمانند اهمیت میدهد، از نظر آن وب سایتهایی که دارای طراحی استاندارد سایت باشند و اصول سئو و بهینه سازی را به درستی رعایت کرده باشند و همچنین مطالب مفیدی که کاربران به دنبال آن  هستند را ارائه بدهد می توانند  افراد زیادی را به خود جذب کنند پس قطعا وقتی افراد وارد آن سایتها شوند مدتی را در آن وب سایت ها میمانند و از آن بهره میبرند، اما اگر سایتی فقط سعی کرده باشد کاربر را به سمت خودش  هدایت کند و مطلب مورد نظر را ارائه ندهد قطعا کاربر آن سایت را فوری می بندد. پاندا رتبه سایتهایی که کاربران آنها را خیلی زود ترک می کنند کاهش می دهد و به نسبت سایتهای مفیدی که کاربران در آن مدتی را صرف میکنند را به نتایج بالاتر گوگل هدایت میکند.
 • افزایش گردش در سایت برای افزایش گردش در سایت باید کاربران را ترغیب به دیدن بخشهای دیگر سایتتان کنید، با ساخت لینکهای داخلی در میان مطالب سایت و یا پیشنهادهای شگفت انگیز واقعی میتوانید کاری کنید که کاربر بعد از وارد شدن به یکی از صفحات سایت شما به بخشهای دیگر آن نیز مراجعه کند. این موضوع از دید پاندا بسیار مهم محسوب میشود.
 • کاهش فرار از سایت در بسیاری از سایتهای ایرانی و خارجی مشاهده کرده اید که با ایجاد تگ های خالی و یا صفحات نامربوط کاربر را به سمت سایت خودشان هدایت می کنند و سپس در آن صفحه اقدام به فروش محصوالت و یا ارائه مطالب نامربوط می کنند، این موضوع به شدت باعث فرار کاربران از سایت خواهد شد و نرخ بازگشت از سایت شما را افزایش خواهد داد، پاندا به سایتهایی که این شرایط را دارند اهمیت بسیار زیادی میدهد و با آنها برخورد خواهد کرد.
 • شبکه های اجتماعی با توجه به افزایش استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی امروزه وجود هر فرد و سازمانی در شبکه های اجتماعی امری ضروری محسوب میشود، میزان فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و محبوبیت وب سایت تان در میان کاربرانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند بسیار برای پاندا اهمیت خواهد داشت و آن وب سایت و یا صفحاتی از وب سایت را که توسط افراد زیادی به اشتراک گذاشته شود و یا محبوب شود را در اولویت قرار خواهد ً داد، زیرا می داند در شبکه های اجتماعی مطالب واقعا منتشر و محبوب می شوند که محتوای مفید و جالبی داشته باشند.
 • بازاریابی و تبلیغات اینترنتی موضوعی بسیار گسترده می باشد، اما اگر بخواهیم آن در چند جمله خالصه کنیم میتوان گفت: ایجاد یک تصویر ذهنی برای کاربر زمانی که نام برند شما را میشنود به طوری که برند شما احساس و یا رفع نیاز خاصی را در مشتری ایجاد کند، اما خوب چطور این موضوع می تواند به پاندا مربوط شود! پاندا وب را بررسی میکند و متوجه میشود که چقدر درباره شما و وب سایتتان در وب گفتگو شده است و به بخشهای مختلف وب سایت شما لینک داده شده است، به عنوان مثال گفتگوهایی که در انجمنهای آنالین صورت میگیرد و یا لینکهای که وبلاگ نویس ها به بخشهای مختلف سایت شما میدهند میتواند به پاندا بگوید که این سایت تا چه حد برند سازی شده است و محبوبیت آن در وب تا چه حد میباشد.

 

علاقه مندان برای مطالعه  و آشنایی بیشتر از الگوریتم های موتورهای جستجو می توانند به مقاله دوم مراجعه نمایید و در ادامه  3 الگوریتم دیگر موتورهای جستجو را بصورت کامل بخوانند.

 

رپورتاژ و رپورتاژ خبری

بهینه سازی و سئو و خدمات سئو

توصیه های مفید برای افزایش مخاطبین وب سایتتوسعه کسب و کار اینترنتی نکات مهم جهت استفاده از کلمات کلیدی

هم سایتی شو

fi به جمع خانواده هم سایت بپیوندید

جستجو

AcyMailing Module

گنجینه های تصادفی

درباره هم سایت

هم سایت طراحی سایت و مشاوره طراحی وب و بهینه سازی صفحات وب و مشاوره بازاریابی آنلاین و تبلیغات آنلاین. 

ارتباط با ما

شماره تماس: 66404595 021   66498167 021

ایمیل: info@hamsite.ir

ساعت کاری: شنبه تا پنج شنبه 9:00-19:00

آدرس: تهران -ب لوار کشاورز - خیابان وصال شیرازی - بزرگمهر غربی - پلاک ۲۴ - واحد ۹

عضویت در خبرنامه